Aktuality

"Zatímco Západ se více jak půlstole- radikalizuje a svůj mesiášský komplex soustřeďuje do touhy po absolutní rovnosti, tak naše středoevropské a východní země byly vůči této agresi „díky“ komunismu v izolaci a výstřelky neomarxismu jsou jí logicky cizí," konstatuje ve své analýze Mgr. Petr Hlávka.
Lidská práva obyvatel zemí Evropské unie mohou být respektována a chráněna jen potud, pokud se nedostávají do kolize s právem šaríja. Vyplývá to z precedentního rozsudku Evropského soudu pro lidská práva v kauze Elisabeth Sabaditsch-Wolff, který byl vynesen před několika dny. Precedens je plně závazný pro 28 evropských zemí a významně ovlivní právní situaci v dalších 20.
Česká společnost pro civilizační studia vydala práci docenta Jána Dudáše DEAKADEMIZÁCIA UNIVERZÍT BOLONSKOU REFORMOU. Autor v ní ukazuje, že Boloňská reforma ve skutečnosti přispěje k úpadku univerzit a nezávislého kritického myšlení vůbec.
Přestali nám vládnout lidé z masa a kostí, moci se zmocnili potírači a usměrňovači všeho přirozeného, co v člověku je: byrokraté neboli „nová aristokracie“. Nejde tu o ideologii, nýbrž o obtížně zastavitelný mechanismus, který už nezná pojem odpovědnosti. Jím určovaná pravidla již nejsou legitimní… Strhující rozhovor s duchovním otcem českých huntingtonologů nad poselstvím jeho bestselleru Prolomení hradeb.
Jan Keller, Benjamin Kuras, Petr Robejšek, Petr Žantovský a další respektované osobnosti jsou zastoupeny ve sborníku 10 let od smrti Samuela Huntingtona: Opravdu žijeme v éře střetu civilizací? Sborník vydal spolek pro vědu a vzdělávání Media Res jako svou 12. publikaci.
V Chicagu v současné době probíhá první soudní proces za mrzačení genitálií nezletilých dívek. Obžalovaná je vzdělaná indická muslimka Dr. Jumana Nagarwala, která měla odebrat části genitálií až stovce holčiček, z nich mnoho bylo mladší deseti let. Podle amerického zákona je to trestáno až pětiletým vězením. Ačkoliv byl zákon přijat už před 22 lety, dosud nebyl uplatňován.
„Žijeme v éře střetu civilizací?“, zněl název konference, která se uskutečnila dne 9. dubna 2018 v Praze. Jednalo se o první větší akci České společnosti pro civilizační studia. Proběhla pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana a europoslance Jana Kellera, který byl zároveň i řečníkem.
Konference Svět 10 let po smrti Samuela Huntingtona – naplňuje se vize střetu civilizací? proběhne 9. dubna 2018 v Praze pod záštitou prezidenta České republiky Miloše Zemana.
Dvanáctiletá dívka iráckého původu byla provdána ve 12 letech, znásilňována svým "manželem" a otěhotněla. Poté, co se o situaci dozvěděly švédské úřady, bylo "manželství" rozvedeno, otec ovšem nebyl stíhán a děti byly - v souladu s právem šaríja - svěřeny do jeho péče. Informoval o tom deník Gothenburg Post.
Světlo je prapůvodní tvůrčí energie, z níž se odvozují všechny ostatní. Proces lidského tvoření se rovná vnášení světla do tmy, osvětlování a objasňování věcí. Všude, kam se nedostane světlo, vládne tma, všude, odkud světlo ustupuje, tma se vrací. Ale tma se světla bojí a prchá před ním. Světlo je lékem proti tmě. Proto musíme všude světlem nahrazovat tmu, neboť jak oko touží po světle, tak lidský duch sám od sebe touží po poznání pravdy.

Stránky