Co děláme

Veškerý nebo téměř veškerý úspěch západní civilizace stojí na svobodném myšlení a svobodné diskuzi nebo, chcete-li, na svobodné soutěži myšlenek. Každá idea má právo být posouzena spolu s ostatními, bez ohledu na to, kdo ji vyslovil bez ohledu na to, jestli je korektní nebo nekorektní, vhodná nebo nevhodná. To neznamená, že by každá myšlenka měla být uznána za pravdivou. Má být srovnávána s jinými, porovnávána s fakty, mají být hledána i jiná vysvětlení. To je poctivá svobodná diskuze.

A právě takové dáváme na půdě Společnosti pro civilizační studia prostor:

DISKUZE – rozebíráme společně komplikovaná témata související s civilizačním vývojem a střety civilizací, ať už v rámci setkání nebo online.

PŘEDNÁŠKY – pořádáme přednášky a účastníme se i přednášek organizovaných jinými. Kdekoliv v ČR. Pro veřejnost, pro školy i pro uzavřené společnosti.

PUBLIKACE – zatím si můžete přečíst články na našem webu. Brzy budou ke stažení stručné publikace ve formátu PDF. V nejbližších měsících vyjde první číslo recenzovaného časopisu Střet civilizací. Následovat budou papírové publikace.

KONFERENCE – jedná se o jednorázové akce, často s významným hostem, zaměřené na specifická témata v horizontu našeho zájmu.