Lednové novinky Jungmannovy národní akademie

Během uplynulých týdnů bylo vypsáno několik nových velmi zajímavých seminářů

Válečné strategie s Andorem Šándorem a Jaroslavem Štefcem

V sobotu 6. dubna proběhne v Praze seminář, kde se účastníci seznámí s tím, jak se vyvíjely válečnické strategie v posledních staletích, jaký je současný stav, a co z toho vyplývá pro dění na válečných polích a pro perspektivy vedení válek. Ukáže také, jaké jsou základní rozdíly mezi doktrínami hlavních hráčů. Hlavní část povede generál ve výslužbě Andor Šándor, doplňující část plukovník ve výslužbě Jaroslav Štefec.

Podrobnosti a přihlášku najdete zde.

Mezinárodní ekonomie s Ilonou Švihlíkovou

Na 16. března byl vypsán další běh populárního semináře, ve kterém docentka Švihlíková studenty uvede to zákonitostí a seznámí se základními fakty, které určují podobu mezinárodních ekonomických vztahů a mají naprosto zásadní vliv na uspořádání v jednotlivých zemích. To je doplněno výkladem mocenských vztahů podle teorie světového systému.

Podrobnosti a přihlášku najdete zde.

Zlín: Záhady husitské revoluce a válečnické technologie

Dne 23. března proběhne ve Zlíně seminář, kde se Dr. Houška zaměří zejména na ty historické události z husitského období, které nebyly nikdy zcela vyjasněny, a přitom jsou klíčové pro pochopení vývoje husitského hnutí, vzájemného vztahu frakcí a dalších českých dějin. Téma doplní obecný výklad o vlivu technologií na průběh konfliktů Libora Lenžy z Akademie věd.

Podrobnosti a přihlášku najdete zde. 

Semináře v Ostravě

Podařilo se nám sehnat vhodné prostory v blízkosti ostravského Hlavního nádraží, takže v nejbližší době probíhat i v Ostravě. Pokud o ně máte zájem, sledujte naše stránky nebo kontaktujte Marii Dvořákovou.

Pohodlí pro dosavadní studenty

Pokud jste už absolvovali nějaký náš seminář a chcete se přihlásit na další, nemusíte vyplňovat celou přihlášku. Stačí poslat email Marii Dvořákové, o jaký seminář máte zájem.

Kompletní seznam vypsaných seminářů je zde.